Wydawca: Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej
Rok wydania: 1999
ISBN: 83-911261-0-2
Świat przedstawiony, rekwizyty, stylistyczne figury, gonitwa za nienazwanym, niedoścignionym światem, lustro codziennych problemów, manifest, modlitwa, skarga, tak można określić kilkadziesiąt wierszy łęczyńskich poetów.
Są bardzo różni z rozmaitych regionów, rodzin, domowych klimatów, wartości moralnych i emocjonalnych temperatur. Łączy ich jedno - wielkie umiłowanie poezji, jako skali wartości, przewodniczki miłosnych uniesień, powierniczki tęsknot. Ona ich utożsamia, czyni bliźniaczo do siebie podobnymi, powoduje, że chcą się spotykać, bo z tej pięknej choroby urzeczenia słowem i wzruszeniem nie ma wyjścia. Nikt kto pokochał poważnie poetyckie słowo, nie chce zostać rekonwalescentem, bo posmakowanie magii tego słowa i potem porzucenie jej daje w sumie stan groźnej zapaści ducha i gwałtowny spadek jego ciepłoty, zwanej radością życia i pasją istnienia.
To ogromna różnorodność i wielość w tej jedności, stanowi o nieodpartym uroku wierszy. Bo wydaje się, że ekonomistka i plastyczka - mająca niezwykle ciekawe realizacje, z talentem godnym znaczniejszych ośrodków kulturowych (...)
Wspomnienia związane z poetą, zdjęcia, filmy, opisy, opowiadania, relacje.
Znałeś Tadeusza? Podziel się z innymi swoimi wspomnieniami.
Reportaże, wywiady i wszelkiego rodzaju wzmianki o poecie oraz Fundacji w czasopismach.